Wasze recenzje-czerwiec, lipiec

To jest miejsce na Wasze czerwcowe recenzje literatury faktu. Możecie recenzować dowolną książkę z tego zakresu. Jeden z autorów dostanie bon do Empiku. Oczywiście recenzja Lisioła też będzie brana pod uwagę, ponieważ wcześniej obowiązywały inne zasady 🙂

Miłego pisania!

One Comment on “Wasze recenzje-czerwiec, lipiec

 1. Kopnij piłkę ponad chmury
  czyli
  Kopnij truskawkę ponad chmury

  Lisioł wybrał się na wycieczkę do Nepalu. Ledwo jednak postawił tam swoją łapkę, jak ktoś wskazał na niego palcem, krzycząc „bogini!”. Na nic się zdały tłumaczenia, że przecież Lisioł to Lisioł, żadna tam bogini. Nawet pokazanie ogona nic nie dało, nie wspominając o dzikich piskach. Po Lisiole został tylko ślad pazurów na ziemi, gdy miejscowi zaciągnęli go do świątyni. W ten sposób Lisioł został boginią. W sumie okazało się, że nie jest to takie złe. Mięciutkie stroje, możliwość tarzania się w jedwabiu oraz talerz truskawek – rano, wieczór i w południe. Do tego ładne widoki za oknem. Wystarczyło unieść truskawkę wysoko, żeby obserwować jej doskonałość na tle chmur.

  Niestety, ktoś się w końcu zorientował, że z Lisioła żadna bogini, ani nawet kobieta, dlatego z hukiem został wyrzucony ze swojej roli bogini. Oburzony tym faktem Lisioł udał się na odosobnienie, żeby studiować drogę Buddy. Spotkał tam innych mnichów, nudnych do cna. Jedynie medytuje i to w ciszy. Dla Lisioła to było zbyt trudne wyzwanie, zwłaszcza jak przyszli z golarką, mówiąc coś o ścięciu futra! Lisioł zniknął tak, jak stał. Zostały po nim tylko otwarte sutry.

  Lisioł przyznaje, że Nepal to dość niezwykły kraj. Ulokowany bardzo wysoko, potrafi zaskoczyć swoimi tradycjami oraz temperaturą. Najlepiej nie wybierać się tam na wycieczkę jak Lisioł, tylko zapakować trochę ciepłych rzeczy, zwłaszcza jeśli zamierzacie łapać chmury!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: